VI Niedziela Wielkanocna

VI Niedziela Wielkanocna - 17. 05. 2020

 1. W tym tygodniu zmarł śp. Jan Ludian z Brzezia. „Wieczny odpoczynek…”
 2. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30; w niedziele o 16:30. W poniedziałek i piątek nabożeństwo majowe połączone z naszymi parafialnymi  nabożeństwami. 
 3. Zapraszamy dzisiaj (17.05) po Mszy św. o godz. 17:00 na czuwanie z racji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Będzie także transmisja on line.
 4. W poniedziałek obchodzić będziemy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wywieszenia flag.
 5. W tym tygodniu przeżywamy Dni Krzyżowe – dni modlitw o dobre urodzaje. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie będzie tradycyjnych procesji, tylko modlitwa w oznaczonych miejscach. Proszę o zachowanie odległości. Brzezie – poniedziałek godz. 20:00 przy figurze Matki Bożej; Czachorowo – wtorek godz. 20:00 przy kaplicy; Czajkowo – środa godz. 20:00 przy figurze Matki Bożej. 
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpoczniemy w naszym kościele Nowennę do Ducha Św. jako przygotowanie do odpustu parafialnego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym. Suma odpustowa w naszej parafii będzie odprawiona w sobotę 30 maja o godz. 18:00.
 7. W nabożeństwach w kościele może uczestniczyć większa ilość wiernych.
  W naszym kościele to ok. 70 osób (wliczając balkon). Pragniemy przypomnieć o zachowaniu obowiązujących zasad w okresie epidemii.
 8. Z dekretu ks. Arcybiskupa: Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa możliwa jest skromna procesja eucharystyczna po Mszy św. wokół kościoła – należy jednak zadbać o zachowanie stosownego dystansu między uczestnikami.
 9. Pragnę podziękować za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii. „Bóg zapłać.”
 10. Po Mszy św. można nabyć „Przewodnik Katolicki”.