V Niedziela Wielkanocna

V Niedziela Wielkanocna - 19. 05. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 maja

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Zmarli: Andrzej Walkowiak, zam. Czachorowo i Wojciech Michalewicz,
  zam. ul. Sikorskiego. Boże, daj im udział w chwale zmartwychwstania.
 1. Dzisiaj dzień szczególnej modlitwy za ofiarodawców.
 1. Msze św. w dni powszednie:
 • od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00 i 19:00
 • w piątek i  sobotę o godz. 7:30 i 18:00
 1. Nabożeństwa w tygodniu:
 • Nabożeństwa majowe: Gostyń w kościele o godz. 21:00, Czachorowo w kaplicy o godz. 18:00 lub przed Mszą św.
 • Nowenna do Ducha Świętego w poniedziałek o godz. 18:00
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego we wtorek o godz. 18:00
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16:00
 • Różaniec w poniedziałek i czwartek o godz. 17:30
 • Do NSPJ w piątek o godz. 18:00
 1. Sakrament chrztu św. udzielimy w niedzielę podczas mszy o godz. 11:30. Katecheza dorosłych jako przygotowanie rodziców i chrzestnych do sakramentu chrztu św. dzieci we wtorek o godz. 19:30 i w piątek po wieczornej mszy.
 1. Dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach w piątek.
 1. Spotkania – zapraszamy: Duszpasterstwo Młodzieży w piątek o godz. 19:00.
 1. W tym miesiącu przypadają rocznice naszych święceń kapłańskich: Księdza Proboszcza, dnia 24 maja – 35., Księdza Tomasza, dnia 27 maja – 9. Prosimy Parafian o modlitwę za nas w tych dniach, abyśmy byli Pasterzami według Serca Jezusowego, otwartymi na światło Ducha Świętego.
 1. Święcenia w Katedrze Poznańskiej: diakonatu w sobotę, dnia 25 maja, prezbiteratu w sobotę, dnia 1 czerwca; prosimy o modlitwę za mających przyjąć święcenia.
 1. Chór im. Stanisława Moniuszki z Kaźmierza będziemy gościć w przyszłą niedzielę. Chór zaśpiewa przed mszą o godz. 11:30 pieśni maryjne, a podczas mszy pieśni wielkanocne.
 1. Misje święte, jako przygotowanie do nawiedzenia Maryi w wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii, będziemy przeżywać w dniach od 2 do 9 czerwca. 
 1. W ramach przygotowania do Archidiecezjalnego Marszu dla Życia (9 czerwca Poznań) organizowana jest akcja „Pieluszka dla Maluszka” – zbieramy pieluchy, pieluchomajtki. Można je przynosić do zakrystii w ciągu tygodnia po Mszach św. do przyszłej niedzieli włącznie (do 26 maja). Dary trafią do potrzebujących rodzin oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek w Poznaniu i Domu Samotnej Matki w Kiekrzu.
 1. Podziękowania – Bóg zapłać!
 • za ofiary i wpłaty na potrzeby parafii i daninę diecezjalną
 • za ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu
 1. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, MPK, Misyjne Drogi.

Gostyń, dnia 19 maja 2019 r. Proboszcz

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Drodzy Siostry i Bracia

W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej. 

Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach. 

Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej
i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?” 

Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę
z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia,
do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem. 

Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. 

Jasna Góra, 2 maja 2019 roku